Koło Rodziny Radia Maryja

1 lutego 2007 zostało zarejestrowane Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja i telewizji Trwam. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Do Koła Przyjaciół należy 16 osób, przewodniczącą jest Irena Kozakiewicz.

W dniu 08 08 2008 roku odbyło się spotkanie formacyjne Biur i Kół Radia Maryja - VERITATIS SPLENDOR /BLASK PRAWDY/ w Toruniu w CENTRUM POLONIA IN TERTIO MILLENIO.

Wieczorem po Mszy św. omówiono z O. Dyrektorem i z O. Janem Królem sprawy energii ekologicznych i odwracalnych oraz ich zastosowanie i opłacalność. Zwrócono również uwagę na brak zainteresowania władz krajowych tymi zagadnieniami, a wręcz wrogim nastawieniem do energii geotermalnej (odmowa finansowania odwiertu badawczego w Toruniu dla Fundacji "Lux Veritatis").

W następnym dniu tematem spotkania z O. Grzegorzem Mójem i O. Waldemarem Gonczarukiem było zagadnienie: Problemy stacji nadawczych Radia Maryja, natomiast z O. Dariuszem  Drążkiem podstawy informatyki oraz praca na komputerach do późnych godzin nocnych.

Po Mszy św. na zakończenie spotkania formacyjnego nastąpiło omówienie działalności Biur i Kół Radia Maryja - problemy i zadania.

W spotkaniu brało udział ponad 200 osób z całej Polski.

Z naszej Parafii uczestniczyli: Irena i Ryszard KozakiewiczSANKTUARIUM FATIMSKIE - NA ŻYWO© 2008 Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie marcinnogal.com