Chór Dziecięco - Młodzieżowy Our Music

Chór Dziecięco - Młodzieżowy Our Music zrzesza 25 młodych wokalistów od 8 do 18 roku życia. Powstał w 2011 roku. Przez lata swojej artystycznej działalności chór zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień, m. in.: w 2017 r. i 2018 r. otrzymał Grand Prix w Olsztyńskim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży, w 2019 r. Srebrny Dyplom na Festiwalu „O Warmio Moja Miła”. W 2021 r. otrzymał Złoty Kamerton, Puchar Ministra Edukacji i Nauki w kategorii  dziecięcych chórów pozaszkolnych do lat 16 w 40.Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. W 2023 roku Złoty Dyplom na  Festiwalu "O Warmio moja Miła" w Olsztynie. Wydał płyty Can You Hear Me, Hej, Kolęda!.

Głównym celem i zadaniem chóru jest troska o piękno oprawy liturgii mszy świętych, ale poza tą działalnością chór aktywnie uczestniczy w licznych koncertach. Należy wymienić koncerty patriotyczne, kolęd koncerty dla Rodzin Katyńskich, seniorów, dla dzieci chorych na autyzm, na rzecz słonecznych wakacji z Chórem Cantores Varmienses, okolicznościowe w Szkole Podstawowej Nr 34, w Urzędzie Miasta, Urzędzie Marszałkowskim. Chór brał także udział w Wieczorze Bibliotek, koncertował na scenie na Starym Mieście w Olsztynie oraz śpiewał dla świętego Mikołaja z Rovaniemi. Ponadto przez lata uświetniał osiedlowe imprezy kulturalne i festyny, a także galę 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”. Koncertował w Krakowie na Wawelu przy grobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz w  Wadowicach, w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem, Racławicach i wielu innych miastach naszego kraju. Warto nadmienić, iż w Krakowie w 2019 r. chór  śpiewał  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas transmitowanej przez TVP mszy świętej o godzinie 7.00. Chór w 2017 r. odbył turnee po Włoszech, gdzie zaśpiewał, podczas audiencji u Papieża Franciszka na placu św. Piotra, przy grobie św. Jana Pawła II, a także w katakumbach św. Kaliksta, we Fiuggi, a w 2018 r. po Łotwie, Litwie i Finlandii.

Sezon artystyczny 2023/2024

Próba:

piątek godz. 16.30 grupa młodsza

piątek godz. 18.30 grupa starsza

sobota godz. 10.30 grupa starsza

Proszę nie wpłacać na konto Our Music na wyjazd do Szklarskiej Poręby tyko na konto parafialne

Wpłaty za chór: do Pani Patrycji

lub na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Dziecięco - Młodzieżowego OUR MUSIC 56 1600 1462 1879 3716 4000 0001

mój numer telefonu 600381178 Magdalena Kowalewska

SANKTUARIUM FATIMSKIE - NA ŻYWO

© 2008 Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie marcinnogal.com