Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego

Zjednocznie Apostolstwa Katolickiego stowarzyszenie kościelne założone przez św. Wincentego Pallottiego w Rzymie w 1835.

 Pierwszy herb Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

Główną ideą Zjednoczenia jest pobudzanie wszystkich członków Kościoła (w tym szczególnie osób świeckich) do apostolstwa powszechnego i współodpowiedzialności za dzieło zbawienia.

Duchowym centrum Zjednoczenia jest rzymski kościół San Salvatore in Onda, gdzie w głównym ołtarzu spoczywa ciało św. Wincentego Pallottiego.

Zjednoczenie zostało oficjalnie erygowane, a jego Statut zatwierdzony przez Papieską Radę ds. Świeckich w dniu 28 października 2003 r. jako międzynarodowe publiczne stowarzyszenie wiernych. Dlatego też dzień 28 października obchodzony jest jako święto Zjednoczenia.

W naszej parafii wspólnota gromadzi się w drugi czwartek miesiąca na wspólnej modlitwie różańcowej i Eucharystii. Czynnie angażuje się w adoracjach Najświętszego Sakramentu i służy wszelką pomocą ks. proboszczowi.SANKTUARIUM FATIMSKIE - NA ŻYWO© 2008 Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie marcinnogal.com